Wczytuję dane...
Model: EDWZ
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Producent: Formaster

Formaster - Wkład filtrujący z żywicą jonowymienną EKO-DAFI

Głównym składnikiem tego wkładu jest żywica jonowymienna mająca zdolność usuwania soli wapnia i magnezu odpowiedzialnych za twardość wody. Dzięki zmiękczeniu woda traci nieprzyjemny, metaliczny smak. Stosowanie tego rodzaju filtracji zapobiega tworzeniu się kamienia kotłowego i osadu mineralnego w urządzenia AGD szczególnie: pralkach, żelazkach, czajnikach. Montaż filtra z wkładem żywicznym przed doprowadzeniem wody do pieca, a następnie do grzejników również zapobiega tworzenia się kamienia wewnątrz tych urządzeń a co za tym idzie zwiększenie zużyciu energii. W wodzie twardej wszelkiego rodzaju detergenty (mydło, proszki do prania, płyny do mycia naczyń) ciężej się rozpuszczają, co zmniejsza ich wydajność.

Parametry techniczne:
* żywotność wkładu ok. 700 l. dla wody śr. twardej*
* wydajność do 7 l/min
* optymalna temperatura pracy od 20° C do 30° C

Wszystkie wkłady filtrujące DAFI mogą być stosowane pojedynczo lub w konfiguracjach kilkuelementowych w zależności od pożądanego efektu. Np. dla wody twardej i chlorowanej zalecana jest konfiguracja w skład, której wchodzi filtr żywiczny i węglowy. Zaleca się stosowanie wkładu polipropylenowego jako ostatni stopień każdej konfiguracji.

Uwaga !
* wkład z żywicy jonowymiennej wymieniać lub regenerować 10% roztworem soli kuchennej max. po 4-5 tygodniach użytkowania

Regeneracja polega na przepuszczeniu przez wkład żywiczny 3 litrów 10% roztworu soli kuchennej w kierunku przeciwnym do kierunku przepływu wody w trakcie pracy filtra. Po tak przeprowadzonej regeneracji wkład może zmiękczyć 350-400 litrów wody. Wkład może być regenerowany wielokrotnie, należy wziąć jednak pod uwagę fakt obniżania trwałości mechanicznej żywicy (wpływ stężonego roztworu regeneracyjnego, tarcie granulek w trakcie pracy filtra itp).

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...